МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ 140-річчя ХРАМУ

Сьогодні, 8 листопада 2017 року Православна Церква молитовно вшановує пам’ять святого великомученика Димитрія Солунського.

Святий Димитрій жив у другій половині третього століття у грецькому місті Солуні, де його батько був високим посадовцем. Після смерті батька імператор Риму Максиміліан призначив Димитрія проконсулом Фессалонікійського регіону. Основними обов’язками молодого стратега були: охорона міста від варварів та знищення християн. Димитрій, будучи таємним християнином, як і його батьки, відкрив перед народом свою християнську віру та став покровителем християн, за що і був мученицькі вбитим за наказом імператора-язичника.

З цієї нагоди, керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, Митрополит Сарненський і Поліський прибув до церковної громади Свято-Димитрієвського Храму села Золотолин, Костопільського району Полісся для звершення Божественної Літургії.

За Божественною Літургією Владиці Митрополиту співслужили: секретар Сарненського єпархіального управління – архімандрит Феофан (Федюкевич), благочинний Костопільського благочиння – архімандрит Іларіон (Клебан), настоятель храму – протоієрей Дмитро Смикало, настоятель Свято-Іоанно-Богословського Храму села Маща – протоієрей Данило Ільницький, настоятель Свято-Різдва-Богородичного Храму – протоієрей Василь Лазарчук, настоятель Свято-Покровського Храму села Великий Стидень – протоієрей Федір Боровець, настоятель Свято-Георгієвського Храму села Яполоть – протоієрей Георгій Новак, настоятель Свято-Миколаївського Храму села Городець Володимирецького району – протоієрей Мефодій Волчевський та настоятель Свято-Воскресенського Храму села Корост Сарненського району – протоієрей Михаїл Патрикей.

Необхідно зазначити, що в цей день церковна громада села святкує 140-річчя від дня забудови Храму.

За Богослужінням молились голова Костопільської районної ради С.М.Ткачук разом з депутатами райради.

По закінченню Божественної Літургії архіпастир привітав всіх присутніх з храмовим святом та ювілеєм – 140-річчям від дня забудови Храму, зокрема, сказавши: «Наші предки збудували Храм і обрали собі покровителя – святого великомученика Димитрія Солунського. Наш обов’язок – зберегти Храм і зберегти віру наших дідів і прадідів…». Владика Анатолій, також, привітав отця настоятеля – протоієрея Димитрія Смикало з днем Ангела.