Щоденні архіви: 25/05/2018

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ СВЯТКОВЕ БОГОСЛУЖІННЯ З НАГОДИ ПАМ’ЯТІ СВЯТИХ РІВНОАПОСТОЛЬНИХ КИРИЛА ТА МЕФОДІЯ

24 травня 2018 року Свята Православна Церква вшановує святих  рівноапостольних Кирила та Мефодія, котрих Церква за християнську просвіту слов’ян іменує вчителями Словенськими.

Святі рівноапостольні Кирил і Мефодій створили слов’янську азбуку, завдяки котрій розвивається наука і донині, їхніми трудами були перекладені Священні книги Біблії, Євангеліє та службові тексти на слов’янську мову. Слов’янська азбука об’єднала всі народи слов’янських країн в одну родину, що зріднило і донині ріднить як братів та сестер однієї віри, однієї Православної Церкви.

На території Сарненської єпархії в селі Новий Моквин, Березнівського району, Полісся, діє новий збудований Храм, котрий освятив Митрополит Анатолій на честь святих вчителів словенських рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Громада цієї парафії сьогодні вшановує своє Храмове свято. З цієї нагоди керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, Митрополит Сарненський і Поліський, прибув до громади для звершення Божественної Літургії. Біля врат храму Владику зустріли діти з хлібом-сіллю та чисельні богомольці, котрі прибули із сусідніх сіл.

Високопреосвященнішому архіпастирю співслужили: протоієрей Ігор Коспа – благочинний Березнівського благочиння; священик Григорій Ясковець – настоятель Кирило-Мефодіївського Храму села Новий Моквин Березнівського району; протоієрей Борис Цимбалюк – настоятель Свято-Михайлівського Храму села Моквин Березнівського району та чисельне духовенство благочиння.

На Малому вході Митрополит Анатолій освятив нові церковні дзвони, котрі придбали парафіяни для величі і краси колокольного передзвону.

Після Євангельського читання протоієрей Ігор Коспа – благочинний Березнівського благочиння виголосив проповідь про труди святих рівноапостольних Кирила та Мефодія на території словенських земель.

По завершенні богослужіння Владика висловив свої вітання настоятелю та парафіянам з храмовим святом, побажавши не втрачати ту мудрість і знання, які набули від Бога святі Кирил і Мефодій та котрі передали і нашим поколінням. Митрополит Анатолій побажав цінити слов’янську мову, як мову своїх дідів, прадідів та пращурів.

Богослужіння завершилося молебнем за нужденних, немічних та хворих.