Щоденні архіви: 06/12/2018

ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА ЗУСТРІЧ МИТРОПОЛИТА САРНЕНСЬКОГО І ПОЛІСЬКОГО АНАТОЛІЯ З ГУБЕРНАТОРОМ РІВНЕНЩИНИ

На запрошення Голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексія Віталійовича Муляренка відбулась робоча зустріч з Митрополитом Сарненським і Поліським Анатолієм, під час котрої був обговорений релігійний стан у ввіреній Владиці Сарненсько-Поліській єпархії Української Православної Церкви.

Губернатор Рівненської обласної державної адміністрації передав Владиці запрошення Вселенського патріарха Варфоломія І для участі у Об’єднавчому соборі, який відбудеться 15 грудня 2018 року в місті Києві.

Як стало відомо, аналогічні запрошення для участі у Об’єднавчому соборі отримують всі єпископи Української Православної Церкви.

ОБРАЩЕНИЕ К ПРЕЗИДЕНТУ РФ В. ПУТИНУ МИТРОПОЛИТА САРНЕНСКОГО И ПОЛЕССКОГО АНАТОЛИЯ

Его Превосходительству  Владимиру Владимировичу

Путину,

Президенту Российской Федерации

Ваше Превосходительство,

Господин Президент!

По просьбе верующих людей Украинского Полесья, от имени духовенства Сарненско-Полесской епархии Украинской Православной Церкви и от себя лично, обращаюсь к Вам с просьбой о помощи: помогите освободить воинов-моряков, которые стали заложниками события 25 ноября 2018 года в акватории Азовского моря.

Произошедшее событие является продолжением военных действий, которые ведутся уже на протяжении томительных четырех лет, от которых устал народ Украины и России. Военные действия в зоне ООС, также, измучили ни в чем невинных людей, проживающих в восточной части Украины.

Нет такой семьи в Украине, которую не затронула бы эта война. Очень больно смотреть на слезы маленьких детей, которые не увидят больше своих отцов и трудно найти слова утешения стареньким родителям, потерявшим своих сыновей, многих из которых я лично похоронил.

Я не могу давать оценку политическим происшествиям, но мой христианский долг, как архиерея Православной Церкви, объединенных одним Христом двух соседних народов и государств, обязывает меня, как и моя христианская совесть, сострадать к пострадавшим морякам и их семьям, и не молчать, когда страдают люди и их близкие, учитывая, что один из моряков родом из Полесья.

Эта боль обязывает меня обратиться к Вам, Господин Президент, с просьбой об освобождении наших моряков из плена, дабы они смогли встретить Рождество Христово со своими любящими родными.

С надеждой на

положительный результат

Анатолий,

митрополит  Сарненский и                                                Полесский

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ ХРАМОВЕ СВЯТО НА ЧЕСТЬ кн. ОЛЕКЕСАНДРА НЕВСЬКОГО м. КОСТОПІЛЬ

6 грудня 2018 року Православна Церква молитовно вшановує пам’ять святого благовірного великого князя Олександра Невського. В цей день, Високопреосвященніший Анатолій, Митрополит Сарненський і Поліський прибув до старовинного Свято-Олександро-Невського Храму міста Костопіль, Полісся для звершення Божественної Літургії з нагоди храмового свята.

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель Храму – архімандрит Іларіон (Клебан), протоієрей Євгеній Собчук – настоятель Храму на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та Софії м.Костопіль, священик Ігор Маринич – настоятель Свято-Хресто-Воздвиженського Храму села Вежиця, Рокитнівського району, Полісся.

Слово проповіді після читання Святого Письма Євангелія виголосив протоієрей Євгеній Собчук – настоятель Храму на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та Софії м.Костопіль на тему життєвого подвигу святого Олександра Невського.

По закінченню богослужіння Митрополит Анатолій звернувся до богомольців зі словом духовної настанови, зокрема, сказавши: «Сьогодні нам не вистачає захисника нашої Держави в образі святого благовірного князя Олександра Невського, який в часи середньовіччя стояв на захисті древньої Київської Руси. Нині наша Держава проходить тяжкий час іспиту, під час військових дій на Сході України, де гинуть як військові, так і мирні жителі нашої країни. Образ князя Олександра Невського надихає наших воїнів на захист нашої Держави, подібно тому, як князь захищав від нашестя шведів та татаро-монголів…».

Служба Божа закінчилась співом многоліття.