МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ ХРАМОВЕ СВЯТО МІСТА АТОМНИКІВ – ВАРАШ

26 жовтня 2023 року повнота Православної Церкви молитовно вшановує Образ Іверської Ікони Божої Матері.

З історичних джерел нам відомо, що в IX столітті Образ Богоматері зберігався у вдови поблизу міста Нікеї. Одного разу єретики-іконоборці увірвалися в дім християнки, і один з них списом вдарив по образу Божої Матері – з ураженого місця потекла кров. Жінка, щоб уберегти Ікону від кощунства, опустила його в море, і святиня чудесним чином припливла до святої гори Афон, де зберігається і до нашого часу. Чудотворний Образ Іверської Ікони Божої Матері є одним з найшанованіших Ікон в Православ’ї і прославляється по всьому світі. Багато християн знаходять утіху та отримують благодатну допомогу, молитовно звертаючись до Богоматері.

В цей день, на запрошення церковної громади Свято-Іверського храму міста атомників – Вараш, керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський прибув до храму для звершення святкової Божественної Літургії, приуроченої до храмового свята.

За богослужінням архіпастирю співслужили: намісник Свято-Покровського чоловічого монастиря села Великі Цепцевичі Вараського району – архімандрит Антоній (Грибан); настоятель Свято-Іверського храму міста Вараш – протоієрей Віктор Пінчук  та духовенство  інших  єпархій Української Православної Церкви.

Проповідь на запричасному виголосив намісник Свято-Покровського чоловічого монастиря села Великі Цепцевичі Вараського району – архімандрит Антоній (Грибан).

По завершенню богослужіння митрополит Анатолій звернувся зі словом духовної настанови до богомольців, закликавши їх до стійкості у вірі в нинішній тяжкий час іспиту для нашої Держави та Матері Церкви. Владика побажав усім присутнім заступництва Богоматері, а отцю настоятелю – протоієрею Віктору Пінчуку подякував за багатолітні пастирські труди, котрі він несе у ввіреній йому парафії.

Архієрейське богослужіння завершилося співом многоліття.

 

Просмотров: (32)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *