Щоденні архіви: 14.07.2023

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ ХРАМОВЕ СВЯТО ЖІНОЧОЇ ОБИТЕЛІ

13 липня 2023 року на запрошення настоятельки жіночого монастиря на честь Волинської ікони Божої Матері села Серники, Зарічненського району Полісся – ігумені Іуліанії (Боровець), керуючий єпархією Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський прибув в обитель для звершення святкової Божественної Літургії, приуроченої до храмового свята на честь Волинської Ікони Божої Матері.

Слід зазначити, що монастир був утворений згідно рішенню Священного Синоду УПЦ від 7 березня 1996 року на базі Свято-Дмитрієвської парафії села Серники. Настоятелькою монастиря була призначена ігуменя Іуліанія (Боровець), котра і по цей день несе послух в данній обителі.

За богослужінням Його Високопреосвященству співслужили: намісник Свято-Покровського чоловічого монастиря села Великі Цепцевиці – архімандрит Антоній (Грибан); благочинний Зарічненського благочиння – протоієрей Микола Полюхович, благочинний Костопільського благочиння – архімандрит Іларіон (Клебан); благочинний Березнівського благочиння – протоієрей Ігор Коспа. Зі своїм архіпастирем молилося біля 30-ти священиків Поліської єпархії УПЦ. Також, розділити молитву прибула настоятелька Свято-Троїцького жіночого монастиря села Дермань, Здолбунівського району ігуменя Вероніка (Зощук).

На запричасному проповідь виголосив намісник Свято-Покровського чоловічого монастиря села Великі Цепцевиці – архімандрит Антоній (Грибан).

Після Божественної Літургії митрополит Анатолій звернувся до всіх присутніх зі словом настанови. Також, привітав ігуменю Іуліанію (Боровець) та сестер обителі з престольним святом побажавши їм помочі Божої в молитовному подвизі та несінні чернечого хреста.

Святкове богослужіння завершилося співом многоліття.