Щоденні архіви: 16.07.2023

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ В НЕДІЛЮ 6-ту по П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ ЗВЕРШИВ СВЯТКОВЕ НЕДІЛЬНЕ БОГОСЛУЖІННЯ У СВЯТО-ПОКРОВСЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ м. САРНИ

16 липня 2023 року, в Неділю 6-ту після П’ятидесятниці, Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Анатолія, затворника Києво-Печерського. В цей день керуючий Поліською єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський молитовно вшановує пам’ять свого небесного покровителя.

З цієї нагоди у Свято-Покровському кафедральному соборі було звершене святкове богослужіння. На спільну молитву зі своїм архіпастирем прибули: намісник Свято-Покровського чоловічого монастиря села Великі Цепцевичі, Вараського району – архімандрит Антоній (Грибан); в.о. намісника Свято-Покровського чоловічого монастиря села Хотин – архімандрит Макарій (Коломієць); благочинний Сарненського благочиння – протоієрей Олександр Кокора; благочинний Зарічненського благочиння – протоієрей Микола Полюхович, благочинний Рокинтівського благочиння – протоієрей Борис Попченко; благочинний Володимирецького благочиння – протоієрей Сергій Наконечний; благочинний Березнівського благочиння – протоієрей Ігор Коспа; настоятель Свято-Преображенського кафедрального собору міста Вараш – протоієрей Володимир Денисюк; настоятель Свято-Троїцького храму міста Сарни – протоієрей Микола Ковальчук; настоятель храму на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії м. Сарни – архімандрит Василід (Золотін) та клірики кафедрального собору.

За богослужінням, також, молилася настоятелька жіночого монастиря на честь Волинської Ікони Божої Матері ігуменя Іуліанія (Боровець) з сестрами.

Після читання Святого Письма Євангелія митрополит Анатолій звернувся до всіх присутніх зі словом архіпастирської настанови, в котрій розкрив земний подвиг преподобного Анатолія, значення для вірян Києво-Печерської лаври як на церковному рівні, так і на державному рівні.

На запричасному проповідь виголосив благочинний Сарненського благочиння – протоієрей Олександр Кокора.

Після Божественної Літургії владика Анатолій очолив молебень за мир, здоров’я вірян, за військо та за нашу Державу.

По завершенні богослужіння архімандрит Антоній (Грибан) від імені духовенства та вірян Сарненської єпархії УПЦ привітав митрополита Анатолія з днем його Ангела.

Святкова спільна молитва завершилася співом многоліття.