Щоденні архіви: 27/10/2016

МИТРОПОЛИТ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ БОГОСЛУЖІННЯ З НАГОДИ 135-ти РІЧЧЯ ХРАМУ

27 жовтня 2016 року – день пам’яті святої преподобної Параскеви Сербської, котра прославлена Церквою згідно її молитовного подвигу.

У цей день Свято-Параскевська парафія села Немовичі, Сарненського району, Полісся відзначає своє ювілейне свято – 135-ти річчя з дня забудови Храму.

З цієї нагоди Його Високопреосвященство, Високопреосвященніший Анатолій, Митрополит Сарненський і Поліський прибув до парафії де звершив святкову Божественну Літургію.  Dладиці співслужили: благочинний Сарненського благочиння протоієрей Олександр Кокора, настоятель храму протоієрей Володимир Зущенко та численне духовенство єпархії. Також, на святкове богослужіння прибуло багато паломників з сусідніх сіл району.

Після богослужіння Владика митрополит привітав парафіян з храмовим святом, а отцю настоятелю – протоієрею Володимиру Зущенко подякував за пастирські труди у ввіреній йому парафії.

dsc_0140 dsc_0142 dsc_0147 dsc_0161 dsc_0177 dsc_0186

МИТРОПОЛИТ АНАТОЛІЙ: «МІСТО АТОМНИКІВ – ВАРАШ СВЯТКУЄ ХРАМОВЕ СВЯТО»

26 жовтня 2016 року повнота Православної Церкви вшановує Образ Божої Матері «Іверська», котрий належить до числа найбільш відомих і шанованих у Православному світі Ікон Богоматері. Іверська Ікона Богоматері є глибокошанованою, її історія починається за часів імператора Феофіла з ІХ століття. Образ відомий як чудодійний, котрий намолений афонськими ченцями та є Заступницею – Вратарницею не тільки для ченців, несущих подвиг молитви на Святій Горі Афон, але і для кожного християнина, хто з упованням в своїх молитвах взиває за поміччю до Нього.

На честь цієї Ікони в різних куточках земної кулі було побудовано багато храмів і монастирів. Так, в Сарненській єпархії на честь цієї Ікони діє жіночий монастир в урочищі «Юзефін» села Глинне Рокитнівського району, також освячений Храм в смт. Рокитно.

Сьогодні своє храмове свято відзначає церковна громада міста атомників – Вараш. З цієї нагоди Високопреосвященніший Анатолій, Митрополит Сарненський і Поліський прибув до Храму для звершення Божественної Літургії. За богослужінням Владиці співслужили настоятель храму протоієрей Віктор Пінчук та більше 25-ти священиків Поліської, Волинської та Мукачівської єпархій Української Православної Церкви.

За богослужінням Владика Анатолій виголосив проповідь, в котрій розкрив значення Богоматері в житті кожного християнина.

Після закінчення Божественної Літургії Владика разом з духовенством звершив молебень за хворих. Святкове богослужіння закінчилoсь співом многоліття.

dsc_0068 dsc_0076 dsc_0079 dsc_0084 dsc_0097 dsc_0101 dsc_0106 dsc_0128 dsc_0129