МИТРОПОЛИТ АНАТОЛІЙ: «ПРОДОВЖУЮТЬСЯ АКТИ ВАНДАЛІЗМУ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ХРАМІВ УПЦ»

Сьогодні, в ніч на 25 травня 2016 року було здійснено пограбування та осквернення двох храмів Сарненської єпархії Української Православної Церкви.

Згідно доповідної настоятеля Свято-Михайлівського храму села Велике Вербче, Сарненського району – протоієрея Олександра Кокори, злочинці, виломавши вхідні двері, проникнули в середину храму та осквернили його. Вони викрали пожертви для поранених учасників АТО, вскрили церковну карнаву та викрали жертовні гроші, котрі селяни збирали для дітей-інвалідів.

Також, згідно доповідної настоятеля Свято-Воскресенської парафії села Мале Вербче, Сарненського району – протоієрея Василя Чиж, сьогодні, був пограбований храм. Вандали виламавши бокові двері, проникли в храм, викрали церковний сейф та пограбували парафіяльну касу. Своїми діями осквернили храм та внесли безлад.

Слідча оперативна група Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, яка прибула на місце скоєння злочину, внесла відповідні відомості про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Духовенство, парафіяни храмів, жителі Полісся обурені насиллям та злочинами щодо парафій УПЦ. Тільки за минулий рік було здійснено біля двадцяти актів вандалізму, підпалів та пограбувань храмів на території Рівненської області. Органи Національної поліції, на жаль, не знаходять злочинців, тому дії зловмисників по відношеню до парафій, храмів УПЦ активізуються та набирають нових обертів.

Як зазначив керуючий єпархією, високопреосвященніший Анатолій, митрополит Сарненський і Поліський на звернення настоятелів пограбованих храмів: «Тільки милість Божа, може захистити від подальшої руйнації мирного життя та молитв вірних Української Православної Церкви. Прошу у Бога терпіння і сили поліщукам перебороти духовну біль, яку вони несуть в силу скоєних злочинів щодо храмів Сарненської єпархії УПЦ. Маю надію, що органи Національної поліції розкриють дані правопорушення та притягнуть злочинців до кримінальної відповідальності».

Просмотров: (190)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *