Щоденні архіви: 21/05/2022

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ ХРАМОВЕ СВЯТО НА ЧЕСТЬ св. ап. і єванг. ІОАННА БОГОСЛОВА

21 травня 2022 року Свята Православна Церква молитовно вшановує пам’ять святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова.

В цей день, на запрошення церковної громади села Балашівка, Березнівського району Полісся, керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський звершив святкову Божественну Літургію у Свято-Іоанно-Богословському храмі, приурочену до храмового свята.

Високопреосвященнішому Владиці співслужили: благочинний Березнівського благочиння – протоієрей Ігор Коспа; настоятель Свято-Покровського храму села Яцковичі – протоієрей Віктор Ковальчук; настоятель Свято-Кирило-Мефодіївського Храму села Новий Моквин – протоієрей Григорій Ясковець; настоятель храму на честь Казанської Ікони Божої Матері села Богуші – ієрей Тарасій Шкуратюк; настоятель Свято-Введенського храму села Лінчин – протоієрей Роман Поліщук; настоятель Свято-Покровського храму села Князівка – протоієрей Роман Миронець; настоятель храму – протоієрей Костянтин Ляхович; протодиякон Дмитро Петронюк.

Після читання Євангелія Поліський архіпастир звернувся до всіх присутніх зі словом проповіді в котрій навів приклад вірності апостола Іоанна Богослова до Христа та закликав паству завжди бути вірними Господу і Матері Церкві.

Під час Божественної Літургії митрополит Анатолій висвятив Іоанна Цимбалюка у сан диякона. В слові настанови архіпастир закликав отця диякона вірно служити Церкві, Батьківщині та народу Божому.

По завершенні богослужіння владика Анатолій звершив заупокійну літію по новопреставленому бувшому настоятелю протоієрею Віктору Пилипака. В надгробному слові, зокрема, сказавши, що: «Отець Віктор був добрим і вірним священиком, згідно своїй священицькій присязі. Його любили і люблять парафіяни. Тож, нехай світла пам’ять назавжди залишиться в наших серцях …».