Щоденні архіви: 19.09.2023

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ НА ЧЕСТЬ ЧУДА АРХІСТРАТИГА БОЖОГО МИХАЇЛА ЗВЕРШИВ СВЯТКОВЕ БОГОСЛУЖІННЯ В ЧОЛОВІЧІЙ ОБИТЕЛІ

19 вересня 2023 року, Свята Православна Церква святкує чудо Архістратига Божого Михаїла.

З історичних джерел нам відомо, що в IV столітті в Хонех ( Мала Азія) знаходилася церква на честь архістратига Михаїла, біля якої було цілюще джерело.

Храм звів житель міста Лаодикії, на знак подяки за зцілення його доньки, яка була німою. Батьку, який на той час не був хрещений, уві сні явився архангел Михаїл і сказав, що його дочка зцілиться, якщо вип’є води з цілющого джерела. Випивши води дівчинка зцілилася та почала говорити. Після цього сім’я хрестилася і побудувала храм, присвячений архістратигу.

На запрошення братії Свято-Покровського чоловічого монастиря с.Хотинь, Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський звершив святкову Божественну Літургію.

Владиці митрополиту співслужили: в.о. намісника Свято-Покровського чоловічого монастиря с.Хотинь – архімандрит Макарій (Коломієць), священики Сарненської та Рівненської єпархій УПЦ, братія монастиря у священному сані. За богослужінням молилися парафіяни монастиря та паломники з інших сіл.

По завершенні Божественної Літургії була звершена хресна хода та спів многоліття.