ДУХОВЕНСТВО ТА ВІРЯНИ САРНЕНСЬКО-ПОЛІСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ ВІТАЮТЬ СВОГО АРХІПАСТИРЯ – МИТРОПОЛИТА АНАТОЛІЯ З 30- ти річчям АРХІЄРЕЙСЬКОГО СЛУЖІННЯ МАТЕРІ ЦЕРКВІ (фотолітопис)

Ваше Високопреосвященство!

Дорогий   Владико!

Духовенство, чернецтво та віряни ввіреної Вам Поліської єпархії Української Православної Церкви вітають Вас з ювілеєм – 30-ти річчям Вашої архієрейської хіротонії.

Рішенням Священного Синоду від 28 жовтня 1993 року Вас було обрано єпископом на Рівненську кафедру. В тяжкі часи за президентства Л.М.Кравчука Ви зберігли паству на теренах Рівненської землі. Вже в ті часи відбувалися гоніння на Церкву, тим паче що Рівненщина – це мала Батьківщина Л. Кравчука. На Вас звершувався тиск влади в угоду Президента Кравчука, щодо передачі храмів в неканонічну структуру київського патріархату, Ви встояли і зберігли ввірену Вам паству.

За часи Вашого служіння у Держкомрелігії були зареєстровані Гощанський, Дерманський, Городоцький жіночі монастирі та відкрите Межиріцьке духовно-пастирське училище.

У 1995 році Ви очолили Конотопсько-Глухівську єпархію УПЦ, і за час Вашого керування нею ні одна громада не була переведена в розкол, а зберегла вірність Матері – Українській Православній Церкві.

30 березня 1999 року Священий Синод УПЦ прийняв історичне рішення для історії Православ’я на Поліссі – утворено Полісько-Сарненську єпархію з центром в місті Сарни з призначеням  Вас керуючим Поліською-Сарненською  єпархією Української Православної Церкви.

Не перерахувати тих трудів, котрі Ви поклали для слави Божої та Матері Церкви. Це і закладання нових храмів, заснування жіночих і трьох чоловічих монастирів, звершення богослужінь, будівництво та освячення нових храмів, звершення дияконських та священицьких хіротоній. Тільки за 10 років Вашого керування єпархію було збудовано більше 100 нових православних храмів, які стали прикрасою як для Поліського краю так і для нашої Держави – України.

За час свого архіпастирського служіння Ви звершили більше 500-т дияконських та священицьких хіротоній. Нині священики та диякони несуть послух молитви за народ Божий і Україну та вимолюють спасіння для живих і мертвих.

Ви в тяжких умовах сьогодення зберегли релігійний мир на теренах Поліського краю та звершуєте своє архіпастирське служіння на користь канонічного православ’я,  молячись за народ Божий, за мир в нашій Державі та за її воїнів – захисників нашої Батьківщини.

 Поліський край в особі Вашого Високопреосвященства має молитовника перед Богом та мудрого архіпастиря.

Ваші труди оцінили керівники Держави і Предстоятелі Української Православної Церкви. Не перераховуючи всі нагороди які Ви маєте, хочеться назвати самі визначні: три Президенти нагородили Вас такими державним нагородами: Орденом князя Ярослава Мудрого V ст., Орденом «За заслуги» III ст. і II ст. та іншими. 

Предстоятелі УПЦ нагородили Вас: Орденом святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ , ІІ та І ст. та іншими.

Вас було удостоєно високого сану митрополита.

В цей святковий для всіх нас день, висловлюємо Вам повагу, синовню любов і вірність, та бажаємо Вам кріпості, сили і в подальшому служінні Господу Богу нашому Іісусу Христу і Матері Церкві задля спасіння людей.

З повагою та любов’ю до Вас, духовенство та віряни

Поліської єпархії

Української Православної Церкви

                  ф о т о л і т о п и с 

 


Просмотров: (108)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *