Щоденні архіви: 30/04/2024

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ: ” ПОВНОТА ЦЕРКВИ СЛАВИТЬ СВЯТО – ВХІД ГОСПОДНІЙ В ІЄРУСАЛИМ”

28 квітня 2024 року повнота Православної Церкви молитовно святкує свято Входу Господнього в Ієрусалим, Вербну Неділю.

З цієї нагоди, митрополит Поліський і Сарненський Анатолій звершив святкову Божественну Літургію у Свято-Різдва-Богородиці храму села Городище Рівненського району, Полісся.

Високопреосвященнішому архіпастирю співслужили:  благочинний Березнівського благочиння – протоієрей Ігор Коспа, настоятель храму – священик Дмитро Руднік, клірик храму – протоієрей Олександр Галайчук.

Після Євангельського читання владика Анатолій виголосив проповідь на тему свята.

В слові проповіді владика, зокрема, сказав: “Сьогодні Христос плаче тому, що входячи древнє місто Іерусалим Він вже з нього ніколи не вийде живим, плаче тому, що Його зрадять не тільки Іуда, но і інші апостоли, які залишать Його вмирати, будучи розіп’ятим на хресті. Зрадять і древні євреї, які ще нині віддаючи Йому хвалу, через декілька днів вимагатимуть у проконсула Пілата розіп’яти Христа. Плаче Господь за всі  покоління  людей, які гріхом ненавісті і злоби розпинають Його через віка…”.

Владика митрополит закликав бути вірними Христу і по вірі сподобитися воскресінню із мертвих, подібно воскресінню Лазаря та самого Христа.

По завершенні богослужіння Владика Анатолій освятив вербу та привітав усіх богомольців зі святом Входу Господнього в Ієрусалим.