Щоденні архіви: 29/10/2018

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ МОЛИТОВНО ВІДЗНАЧАЄ 25-річчя СВОГО СЛУЖІННЯ В АРХІЄРЕЙСЬКОМУ САНІ

28 жовтня 2018 року в Неділю 22-гу після П’ятидесятниці, виповнюється 25 років з дня архієрейської хіротонії Митрополита Анатолія.

З цієї нагоди керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, Митрополит Сарненський і Поліський звершив святкову Божественну Літургію у Свято-Покровському кафедральному соборі м.Сарни.

Архіпастирю у Престола Божого співслужили: секретар Сарненського єпархіального управління Української Православної Церкви архімандрит Феофан (Федюкевич), архімандрит Антоній (Грибан) – намісник Свято-Покровського чоловічого монастиря села Великі Цепцевичі Володимирецького району; ігумен Макарій (Коломієць) – в.о. намісника Свято-Покровського чоловічого монастиря села Хотинь, Березнівського району; усі благочинні Сарненської єпархії Української Православної Церкви.

За богослужінням молилась настоятелька жіночого монастиря на честь Волинської ікони Божої Матері села Серники, Зарічненського району ігуменя Іуліанія (Боровець) з сестрами.

Виявити повагу та розділили молитву разом зі своїм Архіпастирем прибули: народний депутат України С.М.Євтушок; голова Сарненської райради Р.П.Серпенінов; заступник Сарненського міського голови В.А.Хомич.

На Малому вході, згідно благословіння Предстоятеля УПЦ Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Владика Анатолій відзначив духовенство ввіреної йому єпархії церковними нагородами.

По завершенню богослужіння від імені духовенства Сарненсько-Поліської єпархії настоятель Свято-Преображенського кафедрального собру міста Вараш – протоієрей Володимир Денисюк привітав керуючого єпархією, Високопреосвященнішого Анатолія, Митрополита Сарненського і Поліського з 25-ти річчям з дня його архієрейської хіротонії, побажавши Владиці Анатолію кріпості, тілесних і духовних сил в подальшому служінні Матері-Церкві.

Богослужіння закінчилося співом многоліття.

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ: «СЬОГОДНІ ДУХОВЕНСТВО САРНЕНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ ВИМОЛЮЄ БЕЗСМЕРТЯ ДУШІ ЗАГИБЛОГО ВОЇНА АТО ОЛЕКСАНДРА КОТЯША»

Православне Полісся провело в останній шлях воїна АТО – старшого сержанта Котяша Олександра Сергійовича, 1992 року народження.

Воїн загинув від кульового поранення 24 жовтня 2018 року, захищаючи територіальну цілісність нашої Держави. У покійного залишилися батьки та два брати.

По благословінню керуючого єпархією, Високопреосвященнішого Анатолія, Митрополита Сарненського і Поліського, на прохання батьків загиблого, чин похорону очолив протоієрей Павло Коваль – настоятель Свято-Іллінського Храму села Залужжя, Дубровицького району, Полісся разом із настоятелями Храмів:

протоієреєм Олександром Деркачем – настоятелем Свято-Покровського Храму села Велюнь, Дубровицького району;

протоієреєм Василем Рошко – настоятелем Храму на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та Софії села Узлісся, Дубровицького району;

Протоієрей Павло Коваль висловив співчуття керуючого єпархією, Митрополита Анатолія рідним загиблого, зокрема, сказавши: «Церква разом із рідними оплакує смерть воїна, молитовно просить у Бога прощення його гріхів та безсмертя його душі. Нажаль, –  як зазначив Митрополит Анатолій, – це не перший поліщук, котрий поклав своє життя заради цілісності кордонів нашої Держави та мирного життя наших співвітчизників.».

В останню дорогу провести загиблого прийшли рідні, однокласники, односельці.

Вічна йому пам’ять!