ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА ЗУСТРІЧ МИТРОПОЛИТА ПОЛІСЬКОГО АНАТОЛІЯ З НОВОПРИЗНАЧЕНИМ ГУБЕРНАТОРОМ РІВНЕНЩИНИ

На прохання керуючого Поліською єпархією, Митрополита Поліського і Сарненського Анатолія, новопризначений голова Рівненської обласної державної адміністрації В.С.Коваль прийняв Владику та супроводжуючого його благочинного Костопільського благочиння архімандрита Іларіона (Клебана) у своєму робочому кабінеті.

Під час робочої зустрічі Владика Митрополит розповів губернатору про порушення конституційних прав церковних громад та вірян Української Православної Церкви бувшим очильником Рівненської ОДА О.В.Муляренком, котрі були незаконно, злочинно, без відома церковних громад УПЦ та їх настоятелів переєстровані в організацію під назвою «ПЦУ». Владика проінформував губернатора, що в цьому злочині були задіяні не тільки бувший очільник області, але і підлеглі йому голови Дубровицької, Рокитнівської, Березнівської районних державних адміністрацій, котрі особисто проводили збори в приміщеннях клубів та ініціювали знищення Української Православної Церкви на території Рівненської області, Полісся.

Митрополит Анатолій засвідчив, що громади та віряни Української Православної Церкви, як і їх настоятелі, залишаються вірними своїй священицькій присязі, вірі своїх дідів і прадідів, вірними Предстоятелю УПЦ Блаженнішому Митрополиту Онуфрію. Всі вони згуртувавшись нині, продовжують своє служіння і молитви в різних пристосованих приміщеннях, де духовно гуртуються в молитовних подвигах, та чекають судових рішень про повернення захоплених рейдерським шляхом храмів.

Губернатор В.С.Коваль завірив в особі Митрополита Анатолія, духовенство та вірян УПЦ, що надалі не допустить рейдерських захоплень храмів та незаконних переєстрацій церковних громад, та запевнив, що всі спірні питання на церковному ґрунті будуть вирішуватися в рамках чинного законодавства.

Зустріч відбулась в доброзичливій та довірливій обстановці.

Після зустрічі з губернатором Митрополит Анатолій зустрівся з керівником управління культури Рівненської ОДА Я.М. Мельником та працівниками відділу облрелігії. Під час спільної розмови Владика Митрополит поділився болем за церковні громади Української Православної Церкви які були злочинно скасовані попередньою владою. Митрополит Анатолій висловив надію, що роки багатолітньої співпраці та довіри між працівниками єпархіального управління та відділу культури та релігії збережуться і надалі та сприятимуть на користь не тільки Держави а й релігійним центрам УПЦ. Зустріч пройшла в рамках взаємопорозуміння довіри та доброзичливості, що дає надію на добру співпрацю між Церквою та Державою в Рівненському регіоні і на майбутнє.

Просмотров: (115)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *