ВІДБУЛАСЬ ЗУСТРІЧ ПРЕДСТАВНИКІВ ОБСЄ З КЕРУЮЧИМ ЄПАРХІЇ МИТРОПОЛИТОМ ПОЛІСЬКИМ АНАТОЛІЄМ

На прохання членів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні у складі п. Юріе Гросу (Молдова), п. Рітаса Лотчеріс (Канада) та Артура Плесак (перекладач) в приміщенні єпархіального управління відбулась робоча зустріч з керуючим єпархією Митрополитом Поліським і Сарненським Анатолієм. На зустрічі духовенство єпархії представляли: секретар єпархіального управління – архімандрит Феофан (Федюкевич), благочинний Костопільського благочиння – архімандрит Іларіон ( Клебан), благочинний Дубровицького благочиння – протоієрей Микола Іваничко, клірик Свято-Покровського кафедрального собору м. Сарни – архімандрит Іакінф (Дульський).

Члени моніторингової місії ОБСЄ ознайомилися із життям духовенства та ввірених їм парафій. Під час зустрічі Митрополит Поліський Анатолій розповів про утиски керівниками обласної державної адміністрації та райдержадміністрацій щодо вірян Української Православної Церкви. Владика проінформував про захоплення прихильниками організації «ПЦУ» найнятими рейдерами храмів Української Православної Церкви. У цьому злочині брали участь голови Дубровицької, Березнівської, Рокитнівської райдержадміністрацій,  котрі особисто приймали участь у незаконному проведені зборів, підбурюванні людей на захоплення храмів та фальсифікації документів щодо переєстрацій церковних громад в «ПЦУ».

Митрополит Анатолій надав юридичні документи представникам ОБСЄ, які засвідчують право власності церковних громад на храми, церковні будівлі, державні акти церковних громад на землю. Члени делегації ОБСЄ здивовані, що маючи відповідні документи та державну реєстрацію, церковні громади без судових рішень та самоліквідації, без відома церковних громад злочинно були скасовані бувшим губернатором О.В.Муляренко. Владика Анатолій надав протоколи зборів церковних громад з підписами вірян щодо бажання лишатися в лоні Української Православної Церкви на чолі з її Предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. Владика проінформував, що на надані протоколи влада Рівненщини не тільки не звертала увагу, але і всупереч бажанню церковних громад та без їх відома ліквідовувала їх.

Благочинний Костопільського благочиння – архімандрит Іларіон ( Клебан) та благочинний Дубровицького благочиння – протоієрей Микола Іваничко розповіли про злочини, які відбувалися на території їхніх благочинь. Секретар єпархіального управління архімандрит Феофан (Федюкевич) сказав, що влада Рівненщини та представники «ПЦУ» порушували конституційні права і свободу вірян Української Православної Церкви.

Члени моніторингової місії ОБСЄ завірили Митрополита Анатолія, що донесуть дану інформацію до інших членів ОБСЕ, яку представляють більше 50-ти країн світу, для того щоби припинити порушення прав вірян Української Православної Церкви в Україні.

Просмотров: (127)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *