МИТРОПОЛИТ АНАТОЛІЙ: ПОЛІЩУКИ ВШАНУВУЮТЬ ПОКРОВИТЕЛЬКУ ПОЛІССЯ – СВЯТУ ІУЛІАНІЮ, КНЯЖНУ ОЛЬШАНСЬКУ

19 липня 2021 – день пам’яті святої праведної Іуліанії, княжни Ольшанської, покровительки Поліського краю.

З історичних джерел нам відомо, що свята діва Іуліанія народилася в першій половині XVI століття в благочестивій родині Георгія, князя Думбровицького-Ольшанського. Її батько був церковним меценатом для Києво-Печерської Лаври. У віці 16-ти років свята Іуліанія померла. Її святі мощі спочивають в Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

В цей день керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, Митрополит Поліський і Сарненський звершив Божественну Літургію у Свято-Іуліаніївському Храмі міста Дубровиця, Полісся. Урочисте богослужіння було приурочене до храмового свята.

Високопреосвященнішому Владиці співслужили клірики Сарненської єпархії УПЦ.

Після читання Святого Євангелія архіпастир виголосив проповідь на тему житія святої праведної Іуліанії.

По закінченню богослужіння архіпастир привітав всіх присутніх зі святом покровительки святого Полісся та побажав богомольцям її молитовного заступництва перед Богом.

Богослужіння закінчилося молебнем, під час котрого Владика і священики помолилися за тих, хто потребує помочі Божої.