МИТРОПОЛИТ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ ХРАМОВЕ СВЯТО НА ЧЕСТЬ св. вмчц. ПАРАСКЕВИ В ОДНОМУ ІЗ НАЙВІДДАЛЕНІШИХ ПРИХОДІВ ПОЛІСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

10 листопада Свята Православна Церква молитовно вшановує пам’ять великомучениці Параскеви.

Історики свідчать нам, що свята Параскева народилася у ІІІ ст. в Іконії (тепер це місто Конья на півдні Туреччини), в родині заможних і благочестивих християн, які з особливо вшановували день страстей Господніх – п’ятницю. Тому, народившись у цей день, і отримала ім’я Параскева, що в перекладі з грецької – п’ятниця. Свята мучениця протягом земного життя показала великий взірець твердої віри і любові до Бога. Під час гонінь, організованих імператором-язичником Діоклетіаном щодо прихильників Христової віри, була заарештована і Параскева. За твердість у сповіданні віри та небажання вклонитися ідолам її піддали тортурам, під час котрих душа мучениці відійшла до Бога.

В цей день керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський, прибув до Свято-Параскевського храму села Морочне, Вараського району, Полісся, для звершення святкової Божественної Літургії, приуроченої до храмового свята.

Перед початком богослужіння свого архіпастиря з хлібом-сіллю та квітами зустрічали прихожани храму.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Зарічненського благочиння – протоієрей Микола Полюхович; настоятель Свято-Параскевського храму села Морочне – протоієрей Павло Дубінець; клірик жіночого монастиря на честь Волинської Ікони Божої Матері села Серники – протоієрей Олександр Горбачевський; настоятель Свято-Троїцького храму села Вовчиці – протоієрей Володимир Фіяло; настоятель Свято-Хресто-Воздвиженського храму села Локниця – протоієрей Михайло Данилів; протодиякон Дмитро Петронюк.

Після читання Євангелія митрополит Анатолій виголосив проповідь, в котрій висвітлив земний подвиг святої великомучениці Параскеви, закликав богомольців до стійкості у вірі в нинішній тяжкий час іспиту для нашої Держави та Матері Церкви.

По закінченню Богослужіння був звершений святковий молебень.

За богослужінням молилась настоятелька жіночого монастиря на честь Волинської Ікони Божої Матері села Серники, Вараського району, ігуменія Іуліанія (Боровець) та сестри обителі.

Просмотров: (73)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *