Щоденні архіви: 13/04/2023

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ СПІВСЛУЖИВ ПРЕДСТОЯТЕЛЮ УПЦ ЗА БОЖЕСТВЕННОЮ ЛІТУРГІЄЮ ТА ОСВЯЧЕННЯМ СВЯТОГО МИРА У СВЯТО-ПАНТЕЛЕІМОНІВСЬКОМУ ЖІНОЧОМУ МОНАСТИРІ м.КИЄВА

13 квітня 2023 року – Великий Четвер Страсної седмиці, Спомин Тайної Вечері.

В цей день у Свято-Пантелеімонівському жіночому монастирі міста Києва відбулося урочисте богослужіння.

Божественну Літургію святителя Василія Великого очолив Предстоятель Української Православної Церкви – Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. У святкових заходах прийняв участь керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський та сонм архієреїв УПЦ. Молилися священики, настоятелі чоловічих та настоятельки жіночих монастирів з різних єпархій УПЦ та паломники.

За богослужінням відбулася історична подія – вперше більше ніж за сто років було звершено освячення Святого Мира. Історично мироваріння у Київській митрополії розпочалося із середини XV століття. Святе Миро виготовляли у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі. З 1917 року ця практика в Україні припинилася.

Собор УПЦ, що відбувся 27 травня 2022 року у Києві, ухвалив рішення відновити миротворення в Українській Православній Церкві.

Помазання Святим Миром символізує сходження Святого Духа. В апостольський час цим символом було покладання рук на людину під час хрещення. Згодом віруючих, які приймали Таїнство Хрещення стала така кількість, що покладання рук виявилося фізично неможливим і було замінено на Миропомазання.

Чин мироваріння розпочався ще у Великий Понеділок. Тоді Предстоятель звершив освячення води та окропив заготовлені інгредієнти для Мира. Також Блаженніший владика особисто запалив вогонь під казаном, встановленим для мироваріння у церкві Всіх святих у Феофанії. Після цього Предстоятель почав читання Святого Євангелія, яке продовжували архієреї та духовенство до самого завершення мироваріння у Велику Середу.

Вранці у Великий Четвер готове Миро урочисто внесли в собор. Під час Великого Входу ємності перенесли до Престолу разом зі Святими Дарами. Саме освячення речовини відбулось після Євхаристійного канону – Блаженніший Митрополит Онуфрій підніс особливу молитву над миром, а потім проспівали тропар П’ятидесятниці.