Щоденні архіви: 17/04/2023

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ В КАНУН СВЯТА ОЧОЛИВ ВСЕНІШНУ З ЧИТАННЯМ АКАФІСТУ НА ЧЕСТЬ ІВЕРСЬКОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ В МІСТІ ЕНЕРГЕТИКІВ – ВАРАШ

17 квітня 2023 року ввечері, Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський очолив святкову всенішну з нагоди престольного свята на честь Іверської Ікони Божої Матері міста атомників – Вараш.

Високопреосвященнішому владиці співслужили: настоятель храму – протоієрей Віктор Пінчук; благочинний Володимирецького благочиння – протоієрей Сергій Наконечний; настоятель Свято-Преображенського кафедрального собору міста Вараш – протоієрей Володимир Денисюк, клірики собору: протоієрей Андрій Комар, протодиякон Віталій Мацюк; настоятель Свято-Стрітенського храму села Сопачів – протоієрей Микола Першута, протодиякон Дмитро Петронюк.

Під час святкової Утрені владика звершив читання акафісту на честь Іверської Ікони Божої Матері.

По завершенні богослужіння архіпастир виголосив проповідь, зокрема, сказавши: «Богоматір нині прославляється молитвами та почуттями віруючих людей, які славлять Образ Іверської Богоматері. Божа Матір значима для кожного православного християнина, не тільки тому, що Вона Матір спасителя миру, а і тому що Вона є Матір’ю матерів наших, на Котру ми покладаємо свої надії та уповання…». Також, владика закликав вірян до стійкості у вірі та вірності Матері Церкві та своєму Хрещеню.

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ЗВЕРШИВ СВЯТКОВЕ ПАСХАЛЬНЕ БОГОСЛУЖІННЯ

16 квітня 2023 року повнота Святої Православної Церкви святкує світле Христове Воскресіння – Пасху.

З нагоди цього свята, керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський звершив полуношницю Великої Суботи, Великодню Заутреню та Божественну Літургію у Свято-Покровському кафедральному соборі міста Сарни. Архіпастирю співслужили клірики кафедрального собору: архімандрит Іакінф (Дульський), ієромонах Тріфон (Лебедюк), архідиякон Іларій (Новак), протодиякон Дмитро Петронюк, диякон Максим Гузенко, диякон Іоанн Цимбалюк.

За Божественною Літургією, після читання Євангелія митрополит Анатолій зачитав Пасхальне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

По завершенні святкової Божественної Літургії митрополит Анатолій привітав парафіян кафедрального собору зі світлим Христовим Воскресінням, після чого було звершено освячення Артоса та пасок.