Щоденні архіви: 06/11/2017

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОСВЯТИВ ХРАМ

6 листопада 2017 року, Православна Церква молитовно вшановує Образ Богоматері «Усіх скорботних Радість». Цей святий Образ прославився своїми чудесами у ХVІІ столітті. Сама назва Образу свідчить про те, що по молитвах Божої Матері, всі, хто перебуває в скорботі та печалі, отримують від Неї духовну втіху та зцілення.

Необхідно зазначити, що після розпаду Радянського Союзу відбувалися рейдерські захоплення храмів Української Православної Церкви. Рівненщина страждала від немудрої політики Президента Кравчука. У селі Ставок Костопільського району злочинним шляхом був відібраний Храм у громади Української Православної Церкви.

Вірні УПЦ випросили у влади старе приміщення напівзруйнованої школи, де і заснували притулок для своєї молитви. З часом влада дала приміщення школи в аренду громаді УПЦ. Більше 20-ти років громада використовує школу для молитви, пристосувавши дане приміщення під тимчасовий Храм.

Митрополит Поліський Анатолій нині освятив приміщення під Храм та заклав мощі святого священномученика Володимира у хрестовину Святого Престолу. Після Чину освячення Владика Митрополит звершив Божественну Літургію.

Високопреосвященнішому архіпастирю співслужили: секретар Сарненського єпархіального управління – архімандрит Феофан (Федюкевич), благочинний Костопільського благочиння – архімандрит Іларіон (Клебан), настоятель Свято-Параскевського Храму села Крупове Дубровицького району – протоієрей Олександр Ксендзюк, настоятель Свято-Різдва-Богородиці Храму села Великий Мідськ Костопільського району – протоієрей Василь Лазарчук, настоятель Свято-Петро-Павлівського Храму села Постійне – священик Олександр Мальчук, настоятель Храму священик – Федір Ксендзюк.

По закінченню богослужіння Митрополит Анатолій привітав парафіян зі святом на честь Образу Богоматері «Усіх скорботних Радість» та з освяченням Храму, також, висловив подяку отцю настоятелю – священику Федору Ксендзюку за молитовний подвиг, який він несе в розділеному селі, зберігаючи вірних УПЦ в лоні канонічної Матері-Церкві.