Щоденні архіви: 12/01/2018

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ВШАНУВАВ ПАМ’ЯТЬ 14000 УБІЄННИХ ВІФЛЕЄМСЬКИХ НЕМОВЛЯТ

11 січня 2018 року повнота Православної Церкви вшановує пам’ять 14000 мучеників Віфлеємських.

Як нам відомо з євангельських текстів, коли Ірод почув від волхвів про народження Ісуса Христа – нащадка царя Давида, злякався, що може втратити свій царський трон. Він повелів волхвам: «Підіть і ретельно розізнайте про немовля, і коли знайдете його, скажіть мені, щоб і я поклонився йому». Після поклоніння Богонемовляті, волхви не повернулися в Ієрусалим до царя, а отримавши одкровення від ангела, пішли в свою країну іншим шляхом. Ірод побачивши себе обманутим волхвами, розгнівався і наказав знищити усіх немовлят у Віфлеємі та його околицях, від двох років і нижче. Ірод розраховував, що серед убитих дітей буде і Богонемовля, в якому бачив суперника на своє царство.

В цей день Митрополит Сарненський і Поліський Анатолій, звершив Божественну Літургію у Свято-Успенському Храмі села Малі Цепцевичі Сарненського району, Полісся.

Навколо Престолу Божого архіпастир об’єднав духовенство ввіреної йому єпархії, зокрема, Владиці співслужили: архімандрит Феофан (Федюкевич) – секретар Сарненського єпархіального управління; архімандрит Антоній (Грибан) – намісник Свято-Покровського чоловічого монастиря села Великі Цепцевичі Володимирецького району; протоієрей Василь Токар – настоятель Свято-Миколаївського Храму села Тріскіні Сарненського району; протоієрей Володимир Мамчиць – настоятель Свято-Пантелеімонівського Храму села Довге, Сарненського району; протоієрей Павло Дударик – настоятель Свято-Успенського Храму села Малі Цепцевичі; священик Михайло Дударик – настоятель Свято-Троїцького Храму села Голубне, Березнівського району; священик Микола Бугайчук – настоятель Свято-Михайлівського Храму села Тутовичі, Сарненського району.

По завершенню богослужіння Владика висловив вітання богомольцям з Різдвом Христовим, звершив з ними спів колядок та обдарував їх іконами.