Щоденні архіви: 17/06/2019

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ ХРАМОВЕ СВЯТО міста САРНИ

17 червня 2019 року Свята Православна Церква святкує День Святого Духа.

З цієї нагоди та з нагоди храмового свята, Високопреосвященніший Анатолій, Митрополит Поліський і Сарненський, звершив святкове богослужіння у Свято-Троїцькому Храмі міста Сарни, мікрорайону Доротичі.

Свято-Троїцький Храм – старовинний, намолений, являється пам’яткою архітектури національного значення, збудований в 1725 році.

У врат Храму Митрополита Анатолія зустрічали діточки з квітами та віршованими вітаннями. Територія храму була прикрашена квітами та духмяним зіллям. Владиці співслужили: настоятель храму протоієрей Микола Ковальчук та багаточисельне духовенство Поліської єпархії. За богослужінням молилися парафіяни та прочани багатьох храмів міста Сарни та району.

Після Божественної Літургії Митрополит Анатолій виголосив проповідь про значення Святої Трійці в житті православних християн та вірності їх благодаті дара Духа Святого. Богослужіння закінчилося хресною ходою та співом многоліття.

За богослужінням молилися: голова Рівненської обласної ради О.Ю.Данильчук, голова Сарненської райдержадміністрації Я.В. Яковчук, міський голова С.Б.Усик, керівники установ та підприємств міста, делегація міста-побратима Длуголенка, Вроцлавського воєводства.

На честь делегації міста-побратима Длуголенка Вроцлавського воєводства Митрополит Анатолій надав святковий прийом.

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ЗВЕРШИВ СВЯТКОВЕ БОГОСЛУЖІННЯ НА ЧЕСТЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ

16 червня 2019 року повнота Святої Православної Церкви молитовно вшановує свято Святої Трійці, день П’ятидесятниці.

В цей день Високопреосвященніший Анатолій, Митрополит Поліський і Сарненський з нагоди храмового свята прибув з архіпастирським візитом до Свято-Троїцького кафедрального собору міста Рокитно для звершення Божественної Літургії. Архіпастиря у врат храму зустрічали парафіяни з квітами та хлібом-сіллю.

За урочистим богослужінням архіпастирю співслужили архімандрит Феофан (Федюкевич) – секретар Сарненського єпархіального управління та священик Борис Попченко – настоятель Свято-Троїцького кафедрального собору міста Рокитно.

Після Євангельського читання Владика Митрополит звернувся до присутніх зі словом проповіді на тему свята, зокрема, сказавши: « Кожен із нас хрещений в Ім’я Святої Трійці – в Ім’я Отця – Бога-Саваофа, в Ім’я Логоса – Сина Божого, Іісуса Христа, Месії, і в Ім’я третьої Іпостасі Святої Трійці – Духа Святого…».

По завершенні Божественної Літургії Митрополит Анатолій звершив чин вечірні з читанням колінопреклонних молитв. Богослужіння закінчилось хресною ходою та освяченням зілля.

За бослужінням молилися: народний депутат України В.П.Яніцький, голова Рокитнівської райради А.А.Кінчур, керівники різних установ та підприємств Рокитнівщини.

Богослужіння молитовно поєднало вірян Полісся, збагатило благодаттю Духа Святого та принесло духовну радість, котру вони понесли по своїх оселях.