МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ЗВЕРШИВ СВЯТКОВЕ БОГОСЛУЖІННЯ НА ЧЕСТЬ РІЗДВА БОЖОЇ МАТЕРІ

21 вересня 2020 року повнота Православної Церкви молитовно вшановує свято Різдва Божої Матері.

З історії нам відомо, що батьками Богородиці Марії були святі праведні Іоаким і Анна, котрі довгий час були бездітні. Бездітність вважалася в єврейському народі покаранням Божим за гріхи, тому святі богоотці Іоаким і Анна терпіли приниження від своїх співвітчизників. Досягнувши похилого віку, Іоаким і Анна не втрачали надії на милість Божу, твердо вірячи, що Бог почує їхні молитви та в них народиться дитя. Святі Іоаким і Анна дали обітницю присвятити Господу для служіння в храмі дитя, що їм пошле Господь.

Пройшовши довгий час іспиту, Бог-Отець дарує їм Свою милість – народження Марії, майбутньої Матері Іісуса Христа, котрий стане Мессією та Спасителем миру. Завдячуючи Його жертовної смерті, людство отримало іскуплення від гріха та надію на безсмертя.

В цей день церковна громада Свято-Різдва-Богородичного Храму села Ремчиці, Сарненського району, Полісся, відзначає своє престольне свято. З цієї нагоди Митрополит Поліський і Сарненський Анатолій звершив святкову Божественну Літургію.

Історичним свідченням є те, що Храм зведений силами парафіян у 1767 році без жодного цвяху. Жителі села зберегли в роки радянського атеїзму не тільки Храм, а і старовинний п’ятиярусний іконостас, котрий став його окрасою.

Його Високопреосвященству співслужив настоятель Храму – протоієрей Володимир Сидорчук та протодиякон Дмитро Петронюк.

За богослужінням, після читання Святого Євангелія, Митрополит Анатолій звернувся до богомольців зі словом проповіді на тему земного життя Богородиці, в котрій, зокрема, сказав:«Завдячуючи народженню Богоматері, людство набуло Ходатаіцю перед Богом, ЇЇ молитвами віруючий люд отримує цільбу, укріпляється в земному подвизі хрестонесіння та стяжає ЇЇ милість…».

За богослужінням молився голова Ремчицької сільської ради Долід Л.В.

Церковна громада надала благодійний жертовний обід для нужденних.