МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ЗВЕРШИВ СВЯТКОВЕ БОГОСЛУЖІННЯ З НАГОДИ 20-ти річчя З ДНЯ ЗАСНУВАННЯ ЧОЛОВІЧОГО МОНАСТИРЯ

16 серпня 2022 року, керуючий єпархією Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський прибув до Свято-Покровського чоловічого монастиря села Великі Цепцевичі Вараського району, Полісся. В храмі чоловічої обителі владика Анатолій звершив Божественну Літургію, приурочену до 20-ти річчя з дня її заснування, згідно рішенню Священного Синоду Української Православної Церкви, також, святкове богослужіння було приурочено до дня пам’яті преподобного Антонія Римлянина.

Необхідно зазначити, що в цей святковий день отець намісник – архімандрит Антоній (Грибан) святкує день пам’яті свого небесного покровителя.

З історичних джерел нам відомо, що преподобний Антоній народився в Римі в 1067 році в родині благочестивих християн, котрі виховали сина в благочесті. В 17 років, втративши батьків, Антоній роздає спадщину бідним та знедоленим. Прийнявши постриг в одному з пустельних монастирів, прожив там двадцять років. Гоніння на православних змусило братію розійтися. Так і преподобний Антоній, залишивши обитель, мандрував, поки не знайшов на безлюдному березі моря величезний камінь, на якому простояв цілий рік, молячись Господу. Одного разу, сильна буря здійняла цей камінь разом із преподобним та віднесла його до Новгороду, де Антоній заснував монастир, що збергіся й донині.

Високопреосвященнішому владиці співслужили: отець намісник, братія в священному сані, духовенство Поліської єпархії. Також, молилась настоятелька жіночого монастиря на честь Волинської Ікони Божої Матері села Серники, Зарічненського району ігуменя Іуліанія (Боровець) з сестрами обителі.

Після богослужіння митрополит Анатолій привітав отця намісника з днем його Ангела, побажавши йому здоров’я, кріпості та мудро і надалі керувати братією ввіреної йому обителі, та привітав всіх присутніх з ювілеєм обителі, побажавши щоби вона розквітала своєю величчю та спасительною молитвою.

Богослужіння закінчилося многоліттям на честь нині тезоіменитого намісника монастиря – архімандрита Антонія (Грибана).