Щоденні архіви: 12/02/2023

МИТРОПОЛИТ АНАТОЛІЙ ВШАНУВАВ ПАМ’ЯТЬ СВЯТИТЕЛІВ ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО, ГРИГОРІЯ БОГОСЛОВА та ІОАННА ЗЛАТОУСТОГО.

12 лютого 2023 року, Святою Православною Церквою молитовно прославляється собор вселенських учителів та святителів – Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого.

З цієї нагоди керуючий Сарненсько-Поліською єпархією митрополит Анатолій на запрошення церковної громади прибув до Свято-Троїцького храму села Хотинь, Березнівського району Полісся для звершення святкового богослужіння.

За Богослужінням владиці співслужили благочинний Березнівського благочиння – протоієрей Ігор Коспа, настоятель храму – протоієрей Микола Мудрий; в.о. намісника Свято-Покровського чоловічого монастиря с.Хотинь – ігумен Макарій (Коломієць), протодиякон Дмитро Петронюк.

За богослужінням на Малому вході митрополит Анатолій нагородив настоятеля храму прот. Миколу Мудрого церковною нагородою – Хрестом з прикрасами.

Після Євангельського читання владика митрополит звернувся до богомольців зі словом настанови на тему щодо розподілу святих та гріха, який вчинили християни щодо святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого. Архіпастир закликав вірян не розділяти віровчення Церкви, не розділяти святих а залишатися вірними Богу Отцю та Його Сину та Святому Духу.

За богослужінням підносилися молитви за упокій убієнних воїнів-захисників нашої держави.

Так як сьогодні Свята Церква відзначає Неділю про блудного сина, тому владика Анатолій на прикладі блудного сина, закликав усіх до покаяння та проявляти   таке милосердя, яке проявив отець до кающогося свого сина.

Богослужіння закінчилося співом многоліття.