Щоденні архіви: 20/02/2023

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ЗВЕРШИВ АРХІПАСТИРСЬКИЙ ВІЗИТ ДО ЦЕРКОВНОЇ ГРОМАДИ с.ОРВЯНИЦЯ, КОТРА ПОСТРАЖДАЛА ВІД ПРИХІЛЬНИКІВ т.з. «ПЦУ»

Керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський прибув до церковної громади Свято-Троїцького храму села Орв’яниця, Дубровицького району, котра у лютому 2019 року постраждала від рейдерського захоплення – прихильниками «ПЦУ».

Необхідно зазначити, що церковна громада Свято-Троїцького храму села Орв’яниця на Парафіяльних зборах висловила своє бажання залишатися в лоні Української Православної Церкви на чолі з її Предстоятелєм – Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Прикро, але колишній губернатор Рівненщині О.В.Муляренко, всупереч основному Закону нашої держави – Конституції, пішов на порушення права вірних Української Православної Церкви, шляхом обману та підробки документів скасував державну реєстрацію церковної громади. Ці дії призвели до незаконного, рейдерського захоплення храму прихильниками ПЦУ при підтримці місцевої влади та бездіяльності органів МВС.

Після захоплення храму, церковна громада протягом чотирьох років звершує богослужіння у приватному будинку вірян Української Православної Церкви, підносячи молитви за нашу Україну та її громадян.

Митрополит Анатолій звершив Божественну Літургію святителя Іоанна Златоустого.

Йому співслужили: протоієрей Миколай Іваничко – благочинний Дубровицького благочиння; протоієрей Степан Лось – настоятель Свято-Троїцького храму села Орвяниця; протоієрей Олександр Ксендзюк – настоятель Свято-Параскевського храму села Крупове; протодиякон Дмитро Петронюк.

Після богослужіння владика Анатолій подякував настоятелю та парафіянам за мужнє стояння їх у вірі та відданість Матері Церкві та її Предстоятелю – Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.