Щоденні архіви: 10/11/2015

САРНИ. КЕРУЮЧИЙ ЄПАРХІЄЮ ВЗЯВ УЧАСТЬ У СВЯТКОВІЙ АКАДЕМІЇ З НАГОДИ 400-річчя КИЇВСЬКОЇ ДУХОВНОЇ АКАДЕМІЇ.

Керуючий єпархією, митрополит Сарненський і Поліський взяв участь в урочистому акту, приуроченому до 400-річчя Київської духовної академії, котрий відбувся у трапезній палаті храму преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Святковий захід очолив Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся з первосвятительским словом до всіх присутніх. У своєму виступі Його Блаженство відзначив важливу роль Київських духовних шкіл у становленні української держави, а також у розвитку духовної освіти в Українській Православній Церкві та православномі світі загалом.

Приємно нагадати, що в свій час митрополиту Анатолію Вченою радою Київської Духовної Академії було присвоєно звання «Кандидат Богослов’я» за дисертацію на тему «Життя та діяльність професора В.Н. Бенешевича в історико-богословському осмисленні».

Після урочистих заходів відбулась святкова трапеза для учасників святкувань.

DSC_0720 DSC_0724 DSC_0727 DSC_0732 DSC_0739

САРНИ. МИТРОПОЛИТ АНАТОЛІЙ СПІВСЛУЖИВ ПРЕДСТОЯТЕЛЮ УПЦ.

На запрошення керуючого справами УПЦ, ректора Київської духовної академії і семінарії, митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, митрополит Сарненський і Поліський взяв участь у святкуваннях, приурочених до 400-річчя Київської Духовної Академії. Святкови заходи розпочалися з Божественної Літургії, котру очолив Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили митрополит Дарданельський Никита, іпертим і екзарх всього Геллеспонта (Константинопольська Православна Церква), митрополит Вострський Тимофій (Єрусалимська Православна Церква), архієпископ Цагерський і Лентехський Стефан (Грузинська Православна Церква), архієпископ Нижньодунайський Кассіан (Румунська Православна Церква), митрополит Тамасосський і Оринійський Ісаія (Кіпрська Православна Церква) митрополит Лангадійський, Літійський і Рентинський Іоанн (Елладська Православна Церква), митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, намісник Києво-Печерської Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ, ректор Київської духовної академії і семінарії, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Учбового комітету при Священному Синоді РПЦ, ректор Московської духовної академії, архієпископ Верейський Євгеній, ректор Санкт-Петербурзької духовної академії і семінарії, архієпископ Петергофський Амвросій, а також сонм Преосвященних архієреїв Української Православної Церкви, викладачі, студенти, випускники та гості Київських духовних шкіл в священному сані.

За богослужінням також молилися представники Православних Помісних Церков: митрополит Филипопольський Нифонт (Антіохійська Православна Церква), архімандрит Феоктіст (Дімітров) (Болгарська Православна Церква), архімандрит Діонисій (Коптідіс) (Кіпрська Православна Церква), архімандрит Серафим (Шемятовській) (Православна Церква Чеських земель і Словаччини), ієрей Євгеній Роготі (Румунська Православна Церква).

По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав владику ректора та професорсько-викладацьку корпорацію з днем пам’яті преподобного Нестора Літописця – небесного покровителя Київської Духовної Академії та Семінарії та з її 400-річним ювілеєм.

DSC_0667 DSC_0681 DSC_0672 DSC_0707 DSC_0709 DSC_0713 DSC_0718