Щоденні архіви: 19/01/2020

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ СВЯТКОВУ ВСЕНІЧНУ В КАНУН СВЯТА БОГОЯВЛЕННЯ

18 січня 2020 року, напередодні свята Богоявлення, керуючий єпархією Високопреосвященніший Анатолій, Митрополит Поліський і Сарненський очолив святкову всенішну з чином літії у Свято-Покровському кафедральному соборі міста Сарни.

Високопреосвященнішому Митрополиту співслужили клірики кафедрального собору: архімандрит Феофан (Федюкевич), архімандрит Іакінф (Дульський), архідиякон Іларій (Новак), протодиякон Дмитро Петронюк, диякон Максим Гузенко.

Після читання Євангелія Митрополит Анатолій виголосив проповідь, зокрема, сказавши: «Через свято Богоявлення, Бог Отець відкриває Божественну природу свого Сина – Господа нашого Іісуса Христа, та засвідчує що це є Син Божий, котрому ми нині віддаємо похвалу та свої молитви…»

Владика помазав богомольців освяченим єлеєм та привітав всіх з грядущим святом Хрещення Господнього.

ПОЛІСЬКА ЄПАРХІЯ СПОВІЩАЄ ПРО СМЕРТЬ НАМІСНИКА ЧОЛОВІЧОГО МОНАСТИРЯ АРХІМАНДРИТА АВРААМІЯ (КОСТЮКА)

Сарненсько-Поліське єпархіальне управління з сумом сповіщає, що 16 січня 2020 року на 80-му році життя відійшов до Господа клірик єпархії – намісник чоловічого монастиря на честь Ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» урочища «Федорина» села Масевичі, Рокитнівського району, Полісся – архімандрит Авраамій (Костюк).

18 січня 2020 року по благословенню керуючого єпархією митрополита Поліського і Сарненського Анатолія, була звершена заупокійна Божественна Літургія, котру очолив секретар єпархії – архімандрит Феофан (Федюкевич). За богослужінням молилися клірики єпархії, рідні та духовні чада батюшки. Після Літургії було звершено чин поховання архімандрита Авраамія (Костюка).

Поховано архімандрита Авраамія на монастирському кладовищі.

В надгробному слові архімандрит Феофан (Федюкевич) передав слова Митрополита Анатолія, сказавши: «Отець Авраамій був один із найперших засновників чоловічого монастиря, трудами і молитвами він стяжав подвиг у Бога. Хай добра пам’ять залишиться про новопреставленого. Нехай Господь простить йому всі провини і сподобить душу Царства Небесного…»

Вічна йому пам’ять!