Щоденні архіви: 23/10/2020

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ: «ПЕРЕДЧАСНО ВІДІЙШОВ ДО ГОСПОДА СВЯЩЕНИК, ГОНИМИЙ ПРИХИЛЬНИКАМИ «ПЦУ» – прот. ВАСИЛЬ ІВАНИЧКО»

Сарненсько-Поліське єпархіальне управління з сумом сповіщає, що 22 жовтня 2020 року відійшов до Господа клірик Сарненсько-Поліської єпархії Української Православної Церкви, настоятель Свято-Преображенського Храму села Кураш, Дубровицького району протоієрей Василь Іваничко.

Отець Василь народився 4 серпня 1965 року в селі Карпатське, Турківського району Львівської області.

В 1989 році рукопокладений в сан священика преосвященним Варлаамом, архієпископом Луцьким і Рівненським та призначений настоятелем Свято-Преображенського Храму села Кураш, Дубровицького району.

В 2003 році, з благословіння Предстоятеля УПЦ, Блаженнійшого Митрополита Володимира, за усердне пастирське служіння був нагороджений Митрою.

Покійний отець Василь був відданим служителем Матері Церкві. Незважаючи на великий тиск прихильниками так званої «ПЦУ» та радикально налаштованих молодчиків, які за участю бувшого голови Дубровицької райдержадміністрації М.М.Петрушко злочинним рейдерським методом відібрали Храм у парафіян УПЦ, отець Василь не зрадив віру, не перейшов у розкольницьке угрупування та лишився вірним Матері Церкві.

Будучи вірним канонам Православної Церкви, переніс багато гонінь, знущань та принижень, що підірвало здоров’я священика та стало причиною його передчасної смерті.

Протоієрей Василь змушений був звершувати богослужіння у пристосованій будівлі сусіднього села Соломіївка, де вірні УПЦ надали приміщення для богослужінь та підтримували його до останнього дня його життя.

23 жовтня 2020 року, по благословінню керуючого єпархією митрополита Поліського і Сарненського Анатолія була звершена заупокійна Божественна Літургія та Чин відспівування, котрі очолив намісник Свято-Покровського чоловічого монастиря села Великі Цепцевичі, Володимирецького району – архімандрит Антоній (Грибан). Йому співслужили більше 20-ти священиків Поліської єпархії УПЦ. За богослужінням молились як парафіяни захопленого Свято-Преображенського Храму села Кураш, так і приютившого отця Василя парафіяни села Соломіївка, рідні та духовні чада батюшки.

В надгробному слові архімандрит Антоній (Грибан) передав слова співчуття Митрополита Анатолія, сказавши: «Отець Василь лишився вірним священицький присязі, Христовій вірі та Господу Іісусу Христу. Він постраждав від злочинів та гонінь ворогів Церкви, які знущалися над ним та лишився вірним віри своїх дідів і прадідів…».

Так як Свято-Преображенський Храм села Кураш злочинно відібрано прихильниками «ПЦУ» отця Василя не змогли похоронити біля вівтаря Храму, в котрому він прослужив більше 30-ти років, тому його тіло було предано землі на сільському цвинтарі села Кураш Дубровицького району.

Керуючий єпархією, Митрополит Поліський і Сарненський Анатолій та духовенство єпархії висловлюють щирі співчуття рідним, близьким та духовним чадам новопреставленного протоієрея Василя Іваничко.

Вічна йому пам’ять.