МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ СВЯТКОВЕ БОГОСЛУЖІННЯ З НАГОДИ ПАМ’ЯТІ СВЯТИХ РІВНОАПОСТОЛЬНИХ КИРИЛА ТА МЕФОДІЯ

24 травня 2021 року Свята Православна Церква вшановує святих рівноапостольних Кирила та Мефодія, котрих Церква за християнську просвіту слов’ян іменує вчителями Словенськими.

Святі рівноапостольні Кирил і Мефодій створили слов’янську азбуку, завдяки котрій розвивається наука і донині, їхніми трудами були перекладені Священні книги Біблії, Євангеліє та службові тексти на слов’янську мову. Слов’янська азбука об’єднала всі народи слов’янських країн в одну родину, що зріднило і донині ріднить як братів та сестер однієї віри, однієї Православної Церкви.

На території Сарненської єпархії в селі Новий Моквин, Березнівського району, Полісся, діє новий збудований Храм, котрий освятив Митрополит Анатолій на честь святих вчителів словенських рівноапостольних Кирила і Мефодія. Громада цієї парафії сьогодні вшановує своє Храмове свято. З цієї нагоди керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, Митрополит Сарненський і Поліський, прибув до громади для звершення Божественної Літургії.

Високопреосвященнішому архіпастирю співслужили: протоієрей Ігор Коспа – благочинний Березнівського благочиння; священик Григорій Ясковець – настоятель Кирило-Мефодіївського Храму села Новий Моквин Березнівського району та духовенство благочиння.

Після Євангельського читання архіпастир виголосив проповідь про труди святих рівноапостольних Кирила та Мефодія на території словенських земель.

По завершенні богослужіння Владика висловив свої вітання настоятелю та парафіянам з храмовим святом, побажавши не втрачати ту мудрість і знання, які набули від Бога святі Кирил і Мефодій. Митрополит Анатолій побажав зберегти духовну спадщину та передати її своїм нащадкам.

Богослужіння завершилося молебнем за нужденних, немічних та хворих.

 

Просмотров: (58)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *