МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ ХРАМОВЕ СВЯТО НА ЧЕСТЬ СВЯТИХ АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА

12 липня 2022 року повнота Православної Церкви молитовно вшановує пам’ять святих славних первоверховних апостолів Петра і Павла.

Як свідчать історики, апостол Петро народився в місті Віфсаїда, разом зі своїм братом, апостолом Андрієм, жив у Капернаумі, займаючись рибальством. До покликання Господом на апостольське служіння його звали Симон, Петром його назвав сам Іісус Христос. Після Свого воскресіння Іісус Христос відновлює Петра, котрий його зрікся в Гефсиманському саду, в апостольському достоїнстві. В 67 році святого апостола Петра розіп’яли вниз головою.

Про святого апостола Павла нам відомо, що він народився в місті Тарс, був названий Савлом. До апостольства був гонителем християн. Після навернення до Господа отримав імя Павел. Він багато потрудився в справі проповіді віри Христової, за що також іменується первоверховним. За проповідь Євангелія за наказом імператора Нерона, Павлу, як римському громадянину відтяли голову мечем. Життя і труди святих апостолів – приклад для всіх нас відданості та віри  Господу,   мужності та ревності про славу Божу і спасіння душ.

В цей святковий день Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський прибув до Свято-Петро-Павлівської громади села Нова Рафалівка, Володимирецького району, Полісся, для звершення святкової Божественної Літургії, приуроченої до храмового свята.

Своєму архіпастирю Престола Божого співслужили: протоієрей Володимир Грицькевич – настоятель храму; протодиякон Дмитро Петронюк, диякон Геннадій Якимчук, а також духовенство Поліської, Рівненської та Волинської єпархій УПЦ.

У слові духовної настанови владика Анатолій розкрив життєвий подвиг та значення трудів святих первоверховних апостолів Петра і Павла, котрі проповіддю Слова Божого навертали людей до віри Христової.

По завершенні богослужіння владика Анатолій привітав парафіян та духовенство зі святом, побажавши стяжати дари Духа Святаго, віри, молитви, труда та почуття християнської любові один до одного.

Богослужіння закінчилося Хресною ходою та співом многоліття.