МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ СЛАВИТЬ ПОКРОВИТЕЛЬКУ ПОЛІССЯ – святу праведну ІУЛІАНІЮ, КНЯЖНУ ОЛЬШАНСЬКУ

19 липня 2021 року – день пам’яті святої праведної Іуліанії, княжни Ольшанської, покровительки Поліського краю.

З історичних джерел нам відомо, що свята праведна діва Іуліанія народилася в першій половині XVI століття в благочестивій родині князя Георгія Думбровицького-Ольшанського, відомого мецената Києво-Печерської Лаври. Завжди проявляла слухняність та повагу до старших,  мала велику любов до ближніх. З невідомих причин праведна діва упокоїлась у 16-ти річному віці. Як дочка фундатора Печерського монастиря праведна Юліанія була похована у Печерський обителі.

Святі мощі діви Іуліанії були знайдені на початку XVII ст. при печерському архимандриті Єлесеї Плетенецькому.  За часів митрополита Петра Могили розпочалося належне шанування пам’яті святої. Під його керівництвом мощі святої праведної діви Іуліанії, княжни Ольшанської були перенесені на почесне місце в Успенський собор. За свої чесноти свята була прославлена Господом нетлінням мощей, від дотику до яких люди зціляються від різних хвороб. На наданий час мощі спочивають в Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

В цей день керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський з нагоди храмового свята звершив урочисту Божественну Літургію у Свято-Іуліаніївському храмі міста Дубровиця, Полісся. Необхідно зазначити, що сьогодні парафія будує новий храм, владика митрополит ознайомився з ходом будівельних робіт.

Архіпастирю співслужили клірики Сарненської та Київської єпархій УПЦ. Також, молилась настоятелька жіночого монастиря на честь Волинської Ікони Божої Матері села Серники, Зарічненського району ігуменя Іуліанія (Боровець), яка в сьогоднішній день святкує день свого Ангела.

На Малому вході митрополит Анатолій відзначив настоятеля Свято-Іуліаніївського храму міста Дубровиця протоієрея Ростислава Андрієвського високою церковною нагородою – митрою, настоятеля Свято-Покровського храму села Велюнь, Дубровицького району протоієрея Олександра Деркача – хрестом з прикрасами.

За богослужінням архіпастир виголосив слово духовної настанови.

По закінченню богослужіння архіпастир привітав всіх присутніх зі святом на честь дня пам’яті покровительки Полісся, а ігуменю Іуліанію (Боровець) привітав з днем її Ангела.

Богослужіння закінчилося многоліттям.