МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОСВЯТИВ, ЩЕ ОДНЕ, МІСЦЕ ПІД ЗАБУДОВУ НОВОГО ХРАМУ ДЛЯ ГОНИМИХ ПАРАФІЯН с. МАЩА КОСТОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ, ПОЛІССЯ

Керуючий єпархією Митрополит Поліський і Сарненський Анатолій прибув до церковної громади села Маща, Костопільського району Полісся, для освячення місця під забудову нового храму на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Необхідно зазначити, що за часів бувшого губернатора Рівненщині О.В.Муляренко було порушено Конституційні права вірних Української Православної Церкви. Він шляхом обману та підробки документів скасував державну реєстрацію церковної громади. Рейдери та екстремістські налаштовані молодчики, прикриваючись політичними гаслами, під супроводом ворожнече налаштованих лідерів незаконно відібрали храм у парафіян УПЦ.

Протягом двох років, церковна громада зберігає вірність канонічній Українській Православній Церкві, її Предстоятелю – Блаженнішому Онуфрію, Митрополиту Київському і всієї України та керуючому єпархією – Високопреосвященнішому Анатолію, Митрополиту Поліському і Сарненському, звершуючи богослужіння в прилаштованому приміщені, наданому селянами для духовних потреб вірних УПЦ.

Згуртувавшись, з часом, громада придбала земельну ділянку під будівництво нового храму, виготовила дозвільні документи, та мирним шляхом, будує храм на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Владика Анатолій звершив Чин освячення місця під забудову нового Храму. Його Високопреосвященству співслужили: секретар Сарненського єпархіального управління – архімандрит Феофан (Федюкевич); архімандрит Іларіон (Клебан) – благочинний Костопільського благочиння; протоієрей Ігор Коспа – благочинний Березнівського благочиння; протоієрей Данило Ільницький – настоятель Свято-Петро-Павлівського Храму села Маща; протоієрей Ігор Редкодубський – настоятель Свято-Преображенського Храму села Жалин, Костопільського району; протоієрей Олексій Онищук – настоятель Свято-Покровського Храму села Мала Любаша, Костопільського району; протоієрей Валерій Палаєвський – настоятель Свято-Михайлівського Храму села Борщівка; священик Олександр Галуха – настоятель Свято-Пантелеімонівського Храму села Лісопіль, Костопільського району; священик Федір Ксендзюк – настоятель Свято-Миколаївського Храму села Ставок, Костопільського району.

Після звершення Чину освячення Митрополит Анатолій у своїй промові побажав жителям села Маща докласти усі зусилля на будівництво нової святині, яка слугуватиме майбутнім поколінням людей.