Щоденні архіви: 17/05/2023

МИТРОПОЛИТ АНАТОЛІЙ: “ВІДБУЛОСЯ ВІДСПІВУВАННЯ УБІЄННОГО ВОЇНА – СИНА КЛІРИКА ПОЛІСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ”

Відбулося відспівування убієнного воїна – лейтенанта медичної служби Прокопчука Олександра Миколайовича. Слід зазначити, що він – син клірика Сарненської єпархії УПЦ настоятеля Свято-Різдва-Богородиці храму села Бережниця Дубровицького району, Полісся – протоієрея Миколая Прокопчука.

Воїн Олександр загинув ще у лютому 2023 року під час евакуації поранених. Мужньо виконуючи свій військовий та лікарський обов’язок поклав своє життя в районі населеного пункту Бахмут Донецької області. І тільки зараз з”явилась можливість доставити труну з тілом убієнного для поховання.

Олександр після закінчення школи вступив до Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського.

У 2019 році вступив до військової медичної академії і від початку повномасштабної війни став на захист України у якості військового лікаря 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

Завжди був енергійним, життєрадісним, доброзичливим, трудолюбивим, щирим та люблячим сином, таким назавжди залишиться у пам’яті рідних .

По благословінню керуючого єпархією митрополита Поліського і Сарненського Анатолія у Свято-Різдва-Богородиці храмі села Бережниця Дубровицького району була звершена заупокійна Божественна Літургія, котру очолив намісник Свято-Покровського чоловічого монастиря села Великі Цепцевичі – архімандрит Антоній (Грибан), йому співслужило більше 30-ти священників Поліської єпархії УПЦ.

За богослужінням молилися батьки убієнного воїна, парафіяни храму, рідні та друзі Олександра.

В надгробному слові архімандрит Антоній (Грибан) передав слова митрополита Анатолія, зокрема, сказавши: «Ми схиляємо голови перед убієнним воїном Олександром, який рятував життя інших, а сам загинув заради свободи громадян своєї Батьківщини. Висловлюємо щирі співчуття батькам, котрі достойно виховали сина-патріота, дружині, рідним та всім хто знав , любив і шанував Олександра. Сумуємо разом з вами та молимо Господа дарувати його душі Царство Небесне. . .».

Поховано воїна Олександра за вівтарною частиною Свято-Різдва-Богородиці храмусела Бережниця, Дубровицького району.

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ: “ПОЛІСЬКА ЄПАРХІЯ УПЦ ЗБАГАТИЛАСЯ ЩЕ ОДНИМ МОЛОДИМ СВЯЩЕНИКОМ”

Керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський звершив Божественну Літургію у Свято-Воскресенському храмі села Біловіж, Рокитнівського району, Полісся.

Під час Божественної Літургії митрополит Анатолій висвятив диякона Серафіма Камінського у сан священика.

У слові духовної настанови архіпастир побажав отцю Серафіму гідно понести подвиг священства, бути прикладом доброго пастиря для ввіреної йому пастви, зберегти віру, котру залишили нам наші діди і прадіди.