Щоденні архіви: 20/01/2024

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ЗВЕРШИВ СВЯТКОВЕ БОГОСЛУЖІННЯ НА ЧЕСТЬ СВЯТА СОБОРУ ПРОРОКА БОЖОГО ІОАННА ХРЕСТИТЕЛЯ

20 січня 2024 року,  керуючий єпархією, Високопреосвященніший Анатолій, митрополит Поліський і Сарненський звершив святкову Божественну Літургію у Свято-Пантелеймонівському храмі міста Рокитне, Полісся. Богослужіння було приурочене на честь свята Собору Пророка Божого Іоанна.

Його Високопреосвященству співслужили: протоієрей Борис Попченко – благочинний Рокитнівського благочиння; протоієрей Михайло Дударик – настоятель храму та духовенство Рокитнівського благочиння.

Після читання Євангелія архіпастир виголосив проповідь на тему земного подвигу святого  пророка Божого Іоанна Предтечі.

За богослужінням молилися парафіяни храму та паломники з інших храмів міста.

Богослужіння закінчилося співом многоліття.

МИТРОПОЛИТ ПОЛІСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОЧОЛИВ СВЯТКОВЕ БОГОСЛУЖІННЯ НА ЧЕСТЬ СВЯТА БОГОЯВЛЕННЯ

19 січня 2024 року повнота Православної Церкви молитовно вшановує одне з двунадесятих свят – Богоявлення.

Як свідчать нам церковні історики – євангелісти, Іісус Христос перед початком своєї проповіді прийняв Хрещення від святого Пророка і Предтечі Іоанна.

В водах Іордана Іісус Христос взяв гріхи людства на себе, та іскупив їх своєю кров’ю, будучи розіп’ятим на Хресті. В момент Хрещення Господнього небо розкрилося і голос Отця Небесного засвідчив присутнім: «Це Син мій возлюблений, у Якому Моє благовоління», а Дух Святий у вигляді голуба явився як третя Іпостась Святої Трійці. Сьогодні Бог явився людству, тому і свято має назву Богоявлення.

В цей святковий день керуючий єпархією, митрополит Анатолій звершив святкову Божественну Літургію у Свято-Покровському кафедральному соборі міста Сарни.

Високопреосвященнішому архіпастирю співслужили клірики кафедрального собору.

Після читання Євангелія Митрополит Анатолій виголосив проповідь на тему свята Богоявлення

По закінченню Божественної Літургії митрополит Анатолій звершив чин Великого освячення води та окропив богомольців святою водою.